אודות אור פנימי ברסלב


בתוך הנוף האנושי של מנהיגים חסידיים באוקראינה שלפני 200 שנה התבלט רבי נחמן מברסלב במעלתו, ביצירתיות שלו ובראייתו למרחקים.
רבי נחמן דיבר על תקווה גדולה המזומנת לכל אדם, יהיה מי שיהיה, עבר מה שעבר, אם רק יאמין בטוב למרות גלי היאוש המתנפצים עליו.
הוא הפך את הקשר עם הבורא לזמין, אישי ואינטימי, באופן כזה, שכל אחד יוכל לחזור ולהרגיש אהוב, רצוי ובעל ערך בעולמו.
רבי נחמן לא היה רק מנהיג מקומי של עדת חסידים בבית מדרש אוקראיני. בשורתו הייתה מכוונת אלינו ולדורנו לא פחות מאשר לחסידיו בחייו. שיטתו כובשת ומנחמת רבבות בני אדם מכל הסוגים, בכל העולם, היום יותר מאי פעם.
רבי נחמן לא מינה לו יורש. הוא הסמיך רק את רבי נתן תלמידו לבאר את דבריו.
כמו רבי נתן, תלמידיו של רבי נחמן אינם מוסיפים על שיטתו או משנים אותה. הם ניזונים מאותו מקור טהור ומעבירים אותו בדייקנות, מדור לדור.
אין הם אלא כלים, שאין להם מעצמם כלום, כי אם דברי רבם.

מבין תלמידי רבי נחמן המוכרים בדורנו, הרב ארז משה דורון, תלמיד של הרב החסיד רבי יעקב מאיר שכטר, ר"מ בישיבת "שער השמיים" ללימוד תורת הנגלה והנסתר, שכתב הסכמות חמות ונלהבות לפעילותו ולמרבית ספריו.

 

הרב ארז משה דורון (יליד 62) נולד בחיפה. בתיכון למד ב"בליך" ברמת חן ובגיל 16 עבר לפנימיית הנוער "הדסים". לקראת סוף שירותו הצבאי חזר בתשובה ולאחר השחרור עבר ללמוד בישיבת ברסלב "אור הנצח". מאז הוא לומד ומלמד תורה, בפרט את משנתו של רבי נחמן מברסלב.

ספריו מתורגמים לכמה שפות ונקראים בקרב רבים בארץ ובעולם.

ארגון "אור פנימי ברסלב" הוקם בשנת תשע"ד. בראש הארגון עומד הרב ארז משה דורון. מטרת הארגון: הפצת דעת רבי נחמן בארץ ובעולם. מפעילות הארגון: משלוח ניוזלטר למנויים, מכירת דיסקים וספרים, מסירת שיעורים וסדנאות, ובהמשך בעזרת השם הקמת אתר ובו שיעורי הרב.